Maket Malzemeleri

Balsa Çıta

Balsa Çıta

Balsa ağacı, Güney Amerika'nın tropik ormanlarında doğal olarak yetişen geniş yapraklı (90 cm. eninde yapraklar) bir ağaçtır. Balsa ağacı çok hızlı büyür; ilk yıl 12 metreye ulaşan ağacın, genellikle hasat edildiği 6-10 yılda çapı 60-65 cm'ye, boyu ise 25-30 m'ye ulaşmıştır. Hasat sonrasında tamamen su dolu olan ağaç kütükleri çok ağırdır ve kurt saldırısına açıktır. Bu nedenle kütükler sıcaklığı ve rutubeti, buhar kazanları yardımıyla sürekli kontrol altında tutulan kapalı alanlarda uzun süre kurutulur. Balsa, aslında sert tahtalar sınıfındandır.

Hobi endüstrisi, pazara sunulan balsanın ancak en kaliteli olan %10'luk kısmını kullanır. Balsayı kullanan diğer endüstriler; gemicilik, taşımacılık, uzay ve film endüstrileridir. Maket malzemesi olarak kullanılmaya elverişli üründür.
Balsa seçimi: Kullanacağınız yere göre, balsa levha ve çıtaları seçerek kullanmalısınız. Bu sayede, daha sağlam, daha hafif ve daha ekonomik modeller üretebilirsiniz. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

Ağaç Figürleri

Ağaç Figürleri

Çok çeşitli ağaç figürleri mevcuttur. Bu figürlerden bir kaç örnek sunulmuştur. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

Yapay Çim

Yapay Çim

Çeşitli ölçülerde yapay çimlerimiz mevcuttur. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

İnsan, Araba, Eşya Figürleri

İnsan, Araba, Eşya Figürleri

Çeşitli şekillerde insan, araba, eşya figürleri mevcuttur. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay