Sanatsal Kağıtlar

Sulu Boya Kağıtları

Sulu Boya Kağıtları

Sulu boya kağıdı, blokları ve defterleri sulu boyanın temel malzemelerinden biridir. Sulu boya da kullanılacak kağıtların gramajları 190 gr ve 600 gr arasında değişir. Daha düşük gramaja sahip kağıtlar, sulu boya tekniğine uygun olmaz. Sulu boya kağıt ve blokları kesinlikle asitsiz olmalıdır. Sulu boya kağıtları 3 kalitede üretilirler. Bunlar; okul grubu sulu boya kağıt ve blokları, profesyonel sulu boya kağıt ve blokları, artist sulu boya kağıt ve bloklarından oluşur. Sanatçı yapacağı resme göre hangi kağıdı kullanacağına önceden karar vererek kendine uygun kağıdı seçer. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

Çok Amaçlı Çizim Defteri

Çok Amaçlı Çizim Defteri

Beyaz ve asitsiz kağıttan üretilmiştir. Sulu boya, guaj boya, akrilik boya çalışmalarının yanı sıra tüm kuru çizim teknikleri için de uygundur. Farklı teknikler için kullanabilirsiniz. Sert karton kullanım kolaylığı sağlar. Dayanıklı kağıt kullanılmıştır. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

Pastel Boya Kağıtları

Pastel Boya Kağıtları

Pastel boyamada kağıdın rengi, resmin son halini etkiler. Bu nedenle yapılacak resme uygun renkte kağıt seçmek önemlidir. Kağıdın rengi fona katkıda bulunabilir. Pastel yapımında kullanılan kağıtlar yumuşak ( soft ) tonlardan seçilmelidir. Daha çok gri, kahverengi ve krem tonları tercih edilmektedir. Özellikle pastel boya için üretilen birçok kağıt türü vardır. Bu kağıtların yüzeyi pütürlü (grenli) olmalıdır. Pastel kağıtlar sürtme, renk karıştırma ve silme işlemlerine dayanıklı olmasında fayda vardır. Pürüzsüz kağıtlar pigmentleri iyi tutmazlar. Pastel boya ile kağıdın dışında başka yüzeylerde çalışılabilir. Pastel boya çalışmaları için üretilmiş kağıtlar şu şekildedir; Yüzeyi grenli renkli fon kartonları, kadife dokulu velur kağıtlar, zımpara dokulu özel üretilmiş pastel boardlar, grenli özel astarlanmış tuval bezi, özel astarlanmış kontra plak. Pastel çalışmaları için değişik ebatlarda renkli grenli kağıtlardan üretilmiş pastel bloklar mevcuttur. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

Teknik Çizim Kağıdı ve Blok

Teknik Çizim Kağıdı ve Blok

Teknik çizim çalışmalarınızı kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlar. İç sayfaları teknik çizme uygun tasarlanmıştır. Teknik okullar, mimari çalışmalar ve benzeri uygulamalarda kullanabilirsiniz. Teknik çizim çalışmalarında çeşitli amaçlarla kullanılan çok sayıda kağıt bulunmaktadır. Çizim kağıdında öncelikle aranacak nitelik, dayanıklı olması ile zamanla bozulup özelliklerini kaybetmemesidir. Özellikle harita çizimlerinde kullanılacak kağıtların dayanıklı olması rutubet ve ısıdan etkilenmemesi gerekir. Üzerindeki arazi ölçülerinde meydana gelecek tahribatlar yanlış ölçümlere neden olabilirler. Teknik çizim kağıtları saydam veya mat şekillerde olabilir. Kalite durumları metre kare olarak değerlendirilir. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

Yağlı Boya Kağıt ve Blok

Yağlı Boya Kağıt ve Blok

Yağlı boya kağıt ve blokları asitsiz tuval yüzeyi olan yağlı boya çalışmaları için uygun yüzeyleri vardır. 10 metrelik uzun metrajlı rulolar halinde ve 50 x 70 ebatlarında kağıt ve A3, A4, A5 ebatlarında blok şeklinde satışa sunulmaktadır. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay

Fon Kartonu

Fon Kartonu

Fon kartonu diğer adıyla renkli kağıt karton şeklindedir. Normal kağıda göre biraz kalındır. 160 Gr., 250 Gr., 270 Gr., şeklinde satışa sunulmaktadır. Tüm çeşitlerimizi görmek için kırtasiye mağazamıza bekleriz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

detay